WizzAir – odprawa internetowa online

Wybierając lot liniami Wizz Air nie tylko bilet kupimy taniej. Przewoźnik oferuje możliwość odprawy online, opcja ta jest bezpłatna. Możemy z niej skorzystać od 30 dni do 3 godzin przed wylotem.

1. W celu dokonania odprawy, logujemy się na stronę internetową przewoźnika, gdzie klikamy zakładkę ODPRAWA/REZERWACJE. Wyświetla się okno, w którym wpisujemy kod potwierdzenia i nazwisko pasażera. Kod potwierdzenia dostępny jest w mailu, który otrzymaliśmy po zakupie biletu. Klikamy WYSZUKAJ i przechodzimy dalej.

2. Pojawiają się informacje dotyczące rezerwacji. Po prawej stronie znajduje się opcja KONTYNUUJ DO ODPRAWY INTERNETOWEJ, wybierając ją przechodzimy do kolejnego ekranu i klikamy ten sam przycisk pomijając płatne usługi dodatkowe. Kwota w podsumowaniu powinna wynosić 0, wtedy mamy pewność, że nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z odprawą.

3. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie karty pokładowej. Wybieramy pasażera i wpisujemy informacje w zakładce WPROWADŹ INFORMACJE O PASAŻERACH. Uzupełniamy datę, kraj urodzenia oraz dodatkowe informacje o dokumencie podróżnym, którego używamy podczas lotu. Zapisujemy wprowadzone informacje klikając ZAPISZ.

4. Klikamy ODPRAWA, by przejść do internetowej odprawy i wydrukować kartę pokładową. Trzeba pamiętać, że po kliknięciu nie będzie możliwa zmiana danych w rezerwacji.

5. W kolejnym oknie wyświetlają się warunki lotu, zapoznajemy się z nimi i klikamy ponownie ODPRAWA.

6. Zapisujemy wersję pdf pliku z kartą pokładową i ją drukujemy. Kartę pokładową wraz z dokumentem podróżnym okazujemy na polecenie pracowników linii lotniczych.