Pomysł na 3-dniowy wypad do Barcelony w maju – loty z Poznania

Co powiecie na 3-dniowy wypad do stolicy Katalonii w maju. W cenie 318 zł znajdziemy przeloty na główne lotnisko w Barcelonie z Poznania.

W maju startuje na dobre sezon turystyczny w Barcelonie. Wraz z ocieplaniem się i napływem jeszcze większej ilości turystów drożeją bilety lotnicze, co skutkuje taką a nie inną ceną u tanich przewoźników. Pomimo tego, że za bilet lotniczy płacimy 318 zł oszczędzamy na transporcie na miejscu. Z Poznania możemy także lecieć do pobliskiej Girony ale koszt przejazdu w dwie strony z tego lotniska do centrum Barcelony to wydatek 25 euro (112 zł). Natomiast Lotnisko El-Prat ma połączenie z całym miastem i dostaniemy się do centrum w ramach komunikacji miejskiej, co w efekcie da Nam oszczędności na poziomie 20 euro.

Szczegóły tanich lotów na trasie Poznań – Barcelona El Prat w maju 2016:

Wyloty z Poznania: 8 maja (niedziela rano)
Wylot z Barcelony: 11 maja (środa rano)
Koszt: 318 zł (dla posiadaczy karty Wizz Discount Club cena spada do 228 zł za przeloty w dwie strony)

Bilety do nabycia na stronach Wizz Air

z-poznania-do-barcy


Noclegi w Barcelonie:

Graffiti Hostel – dobrze oceniany hostel, posiadający najtańszy pokój dla 2 osób w tym terminie. Dużym jego atutem jest położenie – 2 minuty spacerem od stacji metra, 10 minut spacerem do kościoła Sagrada Famillia.
Koszt pokoju 2-osobowego na 3 noce: 428 zł (214 zł na osobę)

tani-nocleg-barcelona

La Casa de Lilly – bardzo dobrze oceniany obiekt (8,2/10), nieco droższy i dla bardziej wymagających. W przypadku tego obiektu także atutem jest lokalizacja – 15 minut spacerem od alei La Rambla oraz Placu de Catalunya – świetnie umiejscowienie. Do metra 300 metrów.
Koszt pokoju 2-osobowego na 3 noce: 600 zł (300 zł na osobę)

la-casa-de-lilly-barcelona

Szukacie jeszcze innego obiektu noclegowego w Barcelonie? Coś dla 1 osoby, hotel ze śniadaniem a może jeszcze inna lokalizacja? Koniecznie zajrzyjcie na sprawdzoną wyszukiwarkę noclegów Booking.com